Twórcy Stormgate szykują zbiórkę na Kickstarterze i ogłaszają edycję kolekcjonerską

Twórcy Stormgate szykują zbiórkę na Kickstarterze i ogłaszają edycję kolekcjonerską

Stormgate

Studio Frost Giant za pośrednictwem Reddita poinformowało, że w najbliższej przyszłości możemy się spodziewać zbiórki na platformie Kickstarter. Okazuje się jednak, że nie wynika to z powodu braku finansów na ukończenie gry. Dlaczego w takim razie twórcy Stormgate decydują się na taki krok? Wynika to z dwóch rzeczy.

Po pierwsze, producenci chcą stworzyć edycję kolekcjonerską Stormgate na wzór tych, które pojawiły się przy Starcraft 2, lub Warcraft 3. Koszt wykonania takiej edycji jest dość duży. Kickstarter pomoże twórcom obliczyć ile takich edycji kolekcjonerskich musi zostać wykonana. Proces przygotowawczy już się rozpoczął i możemy powyżej zobaczyć jak będzie wyglądać model jednostki Vulcan.

Po drugie, deweloperzy chcą zaprosić jak najwięcej osób do testowania ich gry. Niestety utrzymanie serwerów jest dosyć drogie, a twórcy są już na granicy możliwości. Dlatego w ramach zbiórki, będą mogli sprzedawać tzw. Founder’s Pack (Pakiety założyciela) z ekskluzywnymi dodatkami, w tym klucze do bety.

Gracze mogą wyrazić swoją opinię na ten temat w wspomnianym wątku na Reddicie, przy okazji odpowiadając na 3 pytania.