Dziś premiera The Sultans Ascend - DLC do Age of Empires 4

Dziś premiera The Sultans Ascend - DLC do Age of Empires 4

Age of Empires 4

Dzisiaj, o godzinie 19:00 nastąpi premiera DLC oczekiwanego przez fanów Age of Empires 4. Znajdziemy w niej nową kampanię, frakcje, ale też kilka nowych zmian wchodzących w skład aktualizacji oznaczonej numerem 9.1.109.

W dzisiejszym patchu, do gry trafią nowe mapy, w tym 3 dla wszystkich osób. Na dodatek, każdy otrzyma przez pewien czas, w ramach rotacji, dostęp do 4 map z DLC w trybie rankingowym. Tutaj warto zaznaczyć, że nowy 6 sezon rankingowy rozpocznie się 15 listopada, o godzinie 19:00. Zwiększono ilość możliwych map do oceny w dół (downvote) w trybie Quick Play z 7 do 15. Do trybu Quick Play trafi nowy rodzaj meczu o nazwie Empire Wars, gdzie gracz rozpoczyna mecz z kilkoma budynkami i większą liczbą osadników.

Zmian doczekały się również mury. Aktualizacja wprowadzi możliwość łączenia własnych murów z sojuszniczymi, a także ułatwi je stawianie. Przeciągając szkic muru przez przeszkody, gra automatycznie podzieli go na kilka sekcji od najbliższego punktu stykającego się z przeszkodą, korzystając wyłącznie z pojedynczego rozkazu. Do tego osadnicy mądrzej zbudują mury, zrezygnowano z kierunków bram, każdy statyczny surowiec może zostać częścią muru.

Town Center zyska nową umiejętność “Town Bell”, która po aktywacji rozkaże wszystkim pobliskim mieszkańcom schowania się do najbliższych budynków z możliwością garnizonu.

Kolejną nowością wartą wspomnienia są 2 biomy: japońska wiosna i sawanna.

Więcej informacji na temat nadchodzącego DLC i aktualizacji, w tym detale na temat map, zmian w AI i pomniejszych poprawkach, znajdziecie tutaj i tu.