Age of Mythology: Retold ukaże się w 2024. Nowe wieści o nadchodzącym remake’u

Age of Mythology: Retold ukaże się w 2024. Nowe wieści o nadchodzącym remake’u

Age of Mythology

Nowe informacje o remake’u Age of Mythology ujrzały światło dzienne podczas ostatniej transmisji dotyczącej serii Age of Empires.

Przede wszystkim gra otrzyma ulepszony silnik z nowymi modelami 3D i ich animacjami, które pokazano w trakcie prezentacji na przykładzie Meduzy, Pegaza i Cerbera. Co ciekawe, ulepszając mityczną jednostkę dostrzeżemy jej zmieniający się wygląd.

Ujawniono również, że produkcja pojawi się w tym roku na PC i Xbox’ie, niestety nie znamy dokładnego okresu.

Karta Age of Mythology: Retold na Steam’ie ujawniła troszeczkę więcej informacji o tytule, jak i screenshoty. Potwierdzono na start 4 frakcje: Grecy, Egipcjanie, Ludy nordyckie i Atlantydzi. Prawdopodobnie Chińczycy zostaną dodani w późniejszym okresie. Na kampanię złoży się 50 misji, a w trybie multiplayer rozegramy mecze na 12 osób, na losowych mapach i w różnych scenariuszach. Według opisu, do gry można się domyślić, że zostanie dodany tryb (Arena Bogów?), który będzie serią wyzwań dla graczy solo, lub współpracująć z innymi. Przypuszczam, że będzie to coś na wzór gier roguelike.

Osobiście jestem zainteresowany tą produkcją, ze względu na różnorodność frakcji oraz występujących mechanik, których brakowało mi w najnowszej odsłonie Age of Empires.